W dniu 04 stycznia 2015r. na ob. nr 31, którego gospodarzem jest Koło Łowieckie Bażant w Lubinie, odbyło się polowanie, które miało na celu doskonalenie ceremonii myśliwskich, przede wszystkim wśród młodych myśliwych.

W polowaniu uczestniczyły diany i myśliwi z KŁ Bażant w Lubinie, KŁ Górnik w Lubinie oraz KŁ Knieja w Lubinie oraz sygnaliści, którzy uświetnili pięknym graniem ceremonię myśliwską.

Na polowaniu obecni byli również przedstawiciele Komisji Kultury Łowieckiej ORŁ w Legnicy w osobach: Adam Wac, Władysław Bożych, Tomasz Krzyżanowski oraz Jacek Łyczko.

Na początku polowania ślubowanie myśliwskie złożyli:

kol. Martyna Sejud

kol. Sylwia Chmielowiec

kol. Tomasz Natoński

Na pokocie 1 łania jelenia oraz 3 dziki. Królem polowania został kol. Marek Kuchciak, v-ce królową kol. Sylwia Chmielowiec. Królem pudlarzy został kol. Władysław Bożych

 W związku z tym, że kol. Sylwia Chmielowiec pozyskała po raz pierwszy zwierzynę grubą, odbyła pasowanie myśliwskie.

Przewodniczący KKŁ ORŁ w Legnicy pragnie serdecznie podziękować gospodarzowi obw. nr 31 Prezesowi KŁ Bażant w Legnicy kol. Józefowi Kuchciakowi za udostępnienie łowiska, kol. Bogusławowi Kurowskiemu za prowadzenie polowania oraz kol. Władysławowi Bożychowi za wszystkie "inne" rzeczy, które były związane z organizacją polowania.

 

Darz Bór

 

 

tekst i fot.: Jacek Łyczko


Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy jest zabronione.


 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013-2019.  All Rights Reserved. Kopiowanie i rozpowszechnianie jakiejkolwiek zawartości bez zezwolenia zabronione!
Webmaster J@cek