W dniu 19 czerwca 2015r. Koło Łowieckie Miedziak w Legnicy realizowało projekt edukacyjny dla klasy 1d z rozszerzoną edukacją przyrodniczą z Gimnazjum nr 5 w Legnicy.

Celem programu było zrealizowanie przez uczniów projektu edukacyjnego, który pogłębiłby ich wiedzę na temat ekosystemu leśnego i jego mieszkańców oraz uświadomienie młodzieży roli myśliwego w utrzymaniu równowagi w lesie.

Zajęcia odbyły się w szkółce kontenerowej zlokalizowanej na terenie Nadleśnictwa Legnica w miejscowości Miłogostowice.

Młodzież mogła dowiedzieć się między innymi jaki jest pełen proces powstawania sadzonek poszczególnych drzew, jak wygląda praca zarówno myśliwego oraz leśnika i jak ogromną rolę w utrzymaniu ekosystemu leśnego mają wszyscy ludzie.

Myśliwi z KŁ Miedziak w Legnicy reprezentowani przez Kol. Stanisława Przybylaka, Kol. Edwarda Łuckiego oraz Kol. Jacka Łyczko zorganizowali również poczęstunek dla przybyłych uczniów oraz ich opiekunów. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali zeszyty edukacyjne, które uzupełniły ich wiedzę.

 

tekst i fot. Jacek Łyczko

 


Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy jest zabronione.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013-2019.  All Rights Reserved. Kopiowanie i rozpowszechnianie jakiejkolwiek zawartości bez zezwolenia zabronione!
Webmaster J@cek