Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana przez Przedszkole Publiczne nr 19 w Głogowie "Bajka" dnia 24.09.2015r. wycieczka do najbliższego lasu w Zaborni. 

Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć: była przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Po lesie oprowadzał nas myśliwy Pan Andrzej Rogowski. Dowiedzieliśmy się również jakie zwierzęta żyją w polskich lasach oraz co tak naprawdę leśnik robi w lesie. Następnie udaliśmy się do leśnej stołówki gdzie dostarczyliśmy między innymi żołędzie, kasztany, kapustę, marchew…..Po powrocie ze spaceru czekała na nas ciepła herbata i posiłek, a później gry i zabawy na leśnej polanie, w których dzielnie towarzyszył nam, nasz "leśny przewodnik" Pan Andrzej Rogowski.  

Organizatorzy wycieczki serdecznie dziękują Panu Andrzejowi Rogowskiemu za okazaną pomoc w organizacji wycieczki. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci. 

 

 

tekst i fot.: Anita Korzeń

 


Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy jest zabronione.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013-2019.  All Rights Reserved. Kopiowanie i rozpowszechnianie jakiejkolwiek zawartości bez zezwolenia zabronione!
Webmaster J@cek