3 października 2015r. w Borku k/Głogowa odbyło się X Integracyjne Polowanie Kół Głogowskich których organizatorami były następujące koła: KŁ „Odra” Głogów, KŁ „SZARAK” Grębocice, KŁ „CYRANKA” Brzeg Głogowski, KŁ „HUTNIK” Głogów, WKŁ „WILK” Głogów oraz KŁ „KRZYK” Głogów.

Jak co roku otwiera ono sezon zbiorówek i jest już na stałe wpisane w kalendarz polowań. Od samego rana przywitała nas wspaniała pogoda i dobre nastawienie wszystkich członków oraz gro zaproszonych gości. Łącznie 221 osób. Wielkie łowy rozpoczęły się już tradycyjnie mszą w intencji myśliwych oraz tych, co już odeszli do krainy wiecznych łowów. Nowi adepci poszczególnych kół złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na myśliwych przez Łowczego Okręgowego Kol. Ryszarda Brylińskiego. Po wylosowaniu karteczek z kolorem, każdy dowiedział się do jakiego koła został przypisany na łowy. Po rozdzieleniu na Koła Łowieckie ruszyliśmy do Kniei. Pogoda dopisywała, piękna jesień zrobiła nam wspaniały prezent na rozpoczęcie sezonu i zakończenie lata. Była to wspaniała okazja do poznania pięknych terenów Kół Głogowskich. Po zakończeniu wszyscy znów spotkaliśmy się w miejscu zbiórki. Został ułożony piękny pokot, a sygnaliści jak zawsze odegrali tradycyjne sygnały łowieckie. Na pokocie złożono 2 łanie, 9 dzików oraz 5 lisów.

Królem polowania został Kol. Michał Podgórski a vice królem został Kol. Zbigniew Kędzierski. Natomiast królem wśród kół łowieckich zostało po raz kolejny Koło Łowieckie "KSZYK" z Głogowa. Królem pudlarzy został Kol. Stanisław Radzimski.

Na zakończenie wręczano również odznaczenia łowieckie oraz składano podziękowania za zaangażowanie w sprawy łowieckie dla myśliwych i sympatyków łowiectwa. 

Okręgowa Rada Łowiecka w Legnicy oraz Zarząd Okręgowy w Legnicy życzy odznaczonym oraz nowoprzyjętym kolegom samych udanych i bezpiecznych łowów oraz gratuluje królom polowania. Darz Bór. 

 

fot.: Małgorzata Szlendak, Jacek Łyczko
tekst: Sylwia Chmielowiec


Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy jest zabronione.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013-2019.  All Rights Reserved. Kopiowanie i rozpowszechnianie jakiejkolwiek zawartości bez zezwolenia zabronione!
Webmaster J@cek