Przedszkolaki zaprosiły Myśliwych do przedszkola w Grebocicach z okazji ich święta.

W Polsce Święto Myśliwych obchodzi się 3 listopada, w dniu św. Huberta, który jest patronem myśliwych, jeźdźców i leśników. Przedszkolaki zaprosiły myśliwych z Koła Łowieckiego „Szarak Grebocice” oraz „Odra Głogów” aby podziękować im za współpracę, życzliwość oraz za przybliżenie wiadomości o bogactwach , które gromadzi świat roślin i zwierząt leśnych. Przywitały gości myśliwskim powitaniem Darz Bór! i zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne aby w tym dniu szczególnie uczcić Święto Myśliwych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. że głównym zadaniem myśliwych jest dbanie o ojczysta przyrodę i dziko żyjące zwierzęta. Tematykę, zwłaszcza w tak trudnym okresie dla zwierząt jakim jest zima, spadnie śnieg a mróz skuje ziemie, kiedy to zwierzyna pozbawiona jest świeżego pokarmu przybliżył myśliwy z KŁ „Odra” Andrzej Rogowski z kolei myśliwy i zarazem leśnik z KŁ „Szarak” Bernard Wdowczyk opowiedział dzieciom o lesie i jaką dobrą robotę robią dziki w lesie przewracając ściółkę przykrywają nasionka tym samym sadząc nowy las.

Zaproszeni myśliwi doskonale nawiązali kontakt z przedszkolakami. Koledzy Radek Przybylski oraz Jacek Przybylski opowiedzieli o tajemnicach jakie kryje las. Wielką atrakcją dla dzieci było wysłuchanie sygnału rogu myśliwskiego granego przez myśliwego Roberta Homika. Tradycja stosowania sygnałów łowieckich granych na rogu wzbogacała obrzędy związane z łowami. W nawiązaniu do tematyki spotkania myśliwy Ryszard Paleń przeczytał dzieciom wiersz Jana Brzechwy pt. ,,Sowa”. Dyrektor przedszkola Elżbieta Kaleta wszystkim myśliwym z okazji ich święta życzyła wszelkiej pomyślności. Niech św. Hubert otacza Was swoją opieką i każdego dnia przypomina Wam o miłości do natury i zwierząt.

 Darz Bór

 

tekst i fot.: Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Grębocicach


Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy jest zabronione.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013-2019.  All Rights Reserved. Kopiowanie i rozpowszechnianie jakiejkolwiek zawartości bez zezwolenia zabronione!
Webmaster J@cek