W zeszłą sobotę, tj. 21 listopada 2015r., na zaproszenie Klubu Dian okręgu jeleniogórskiego oraz Koła Łowieckiego "Ostoja" Jelenia Góra trzy polujące Diany oraz jedna stażystka z naszego okręgu legnickiego wzięły udział w I Polowaniu Dian.

Łącznie w polowaniu brało udział 15 kobiet. Większość koleżanek przyjechała już w piątek, na wspólną kolację, przy której rozmów o wspaniałej pasji, jaką jest łowiectwo, nie było końca. W sobotę o 8 rano prowadzący polowanie Jacek Kramarz oraz Łowczy KŁ Ostoja Grzegorz Tarnowski przywitali Diany na polowaniu zbiorowym, gdzie na początku polowania przypomnieli zasady bezpieczeństwa oraz omówili warunki polowania. Piękny górzysty teren, bardzo dobra pogoda i profesjonalna organizacja polowania zapewniły koleżankom niesamowitą przygodę. Odbyło się 5 pędzeń, w między czasie była przerwa na śniadanie, którą Diany spędziły przy ognisku. Myśliwym cały czas towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzy. Pokot odbył się już po zmroku, co w połączeniu z pochodniami stworzyło urokliwy nastrój. Królową polowania została Alicja Gąsiorek - Diana z okręgu szczecińskiego, a v-ce królową Małgorzata Szlendak - Diana z okręgu legnickiego. Serdecznie gratulujemy zwycięskim Dianom. Po polowaniu organizatorzy zaprosili wszystkich na biesiadę, na której wręczone zostały nagrody dla królowej i v-ce królowej oraz upominki dla wszystkich Dian.

W imieniu Dian okręgu legnickiego, które brały udział w polowaniu chciałybyśmy podziękować organizatorkom Aleksandrze Baranieckiej i Joannie Szalińskiej za przygotowanie całego wydarzenia, prowadzącym polowanie za wzorcowy przebieg polowania, podkładaczom i pieskom za ich ciężką pracę oraz pozostałym kolegom, którzy pomagali w przebiegu polowania za pomoc i współpracę, a także Zarządowi Okręgowemu PZŁ w Jeleniej Górze za wsparcie I Polowania Dian. Wszystkim naszym kolegom i koleżankom życzymy polowań w tak miłej atmosferze i doborowym towarzystwie.

Darz Bór

 

Tekst: Anna Majewska

Foto.: Małgorzata Szlendak, Anna Majewska


Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy jest zabronione.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013-2019.  All Rights Reserved. Kopiowanie i rozpowszechnianie jakiejkolwiek zawartości bez zezwolenia zabronione!
Webmaster J@cek