24 stycznia 2016r. myśliwi z okręgu legnickiego spotkali się w Katedrze Legnickiej.

Odbyła się kolejna edycja „Kolędowiska”. Gdy wybiła godzina 12.30 w rynku legnickim zazieleniło się od mundurów i sztandarów, wyruszył pochód wokół Rynku prowadzony marszami myśliwskimi wygrywanymi przez Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Łowieckich „Odgłosy Kniei” z Wałbrzycha pod batutą Bogusława Rupa wraz z „Durlakowymi Rogami” z jeleniogórskich Jarkowic, z którym gościnnie zagrał zespół „Cietrzew” działający przy Technikum nr 6 w Głogowie.

Po przybyciu do Katedry Legnickiej została odprawiona Msza Święta w intencji myśliwych, leśników oraz rodzin myśliwych, którą koncelebrował Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Nie jedną osobę przechodziły tego dnia dreszcze, gdy w katedralnych murach podczas mszy były grane przez myśliwskie zespoły pieśni, hejnały i fanfary. Po uroczystej mszy Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski otrzymał od myśliwych odznaczenie „Zasłużony dla Łowiectwa legnickiego” oraz dary lasu. 

Kolejnym i już ostatnim uroczystym elementem „Kolędowiska” był długo wyczekiwany przez wszystkich koncert kolęd. Wzięły w nim udział dwa zespoły. Jako pierwszy wystąpił „Chór dnia jednego” z Prochowic pod batutą Izy Gajos. Następnie koncert dał Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Łowieckich „Odgłosy Kniei” z Wałbrzycha pod batutą Bogusława Rupa wraz z „Durlakowymi Rogami” z jeleniogórskich Jarkowic. Zaproszeni goście oraz osoby uczestniczące w mszy były zachwycone występami zespołów.  

Miłym dodatkiem wspólnego kolędowania była ciepła grochówka myśliwska - jakże smaczna w tym mroźnym dniu, którą zaserwowało wszystkim przybyłym myśliwym, gościom oraz legniczanom Koło Łowieckie „Wilk” z Głogowa.  

Okręgowa Rada Łowiecka oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Legnicy serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością tegoroczne „Kolędowisko” oraz wszystkim zaangażowanym w jego organizacji. 

Darz Bór. 

tekst Sylwia Chmielowiec
fot. Małgorzata Szlendak


Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy jest zabronione.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013-2019.  All Rights Reserved. Kopiowanie i rozpowszechnianie jakiejkolwiek zawartości bez zezwolenia zabronione!
Webmaster J@cek