22 stycznia 2017r. Koła Łowieckie powiatu głogowskiego wraz z Prezydentem Miasta Głogowa Panem Rafaelem Rokaszewiczem zaprosiły myśliwych wraz z rodzinami do Głogowa na "Kolędowisko".

Odbyła się już trzecia edycja „Kolędowiska”. O godzinie 12.00 wyruszył pochód wokół rynku, w którym wzięły udział poczty sztandarowe PZŁ ZO w Legnicy wraz z myśliwymi i ich rodzinami prowadzony marszami myśliwskimi wygrywanymi przez Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Łowieckich „Odgłosy Kniei” z Wałbrzycha pod batutą Bogusława Rupa wraz z „Durlakowymi Rogami” z jeleniogórskich Jarkowic, z którym gościnnie zagrali również sygnaliści z Technikum nr 6 w Głogowie.

Po przybyciu wszystkich do Kościoła p.w. Bożego Ciała została odprawiona Msza Święta w intencji myśliwych, leśników oraz rodzin myśliwych, którą koncelebrował ksiądz kanonik Stanisław Brasse.

Po mszy odbył się przepiękny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Sygnalistów Łowieckich „Odgłosy Kniei” z Wałbrzycha pod batutą Bogusława Rupa wraz z „Durlakowymi Rogami” z jeleniogórskich Jarkowic.

Jak co roku nie zapomniano również o poczęstunku dla wszystkich przybyłych gości, myśliwych oraz głogowian. Wspaniałe smakołyki w postaci grochówki, pieczonego dzika, gulaszu, bigosu, pierogów oraz kotletów przygotowali koledzy z KŁ "Cyranka" Brzeg Głogowski, KŁ "Hutnik" Głogów, KŁ "Kszyk" Głogów, KŁ "Odra" Głogów, KŁ "Szarak" Grębocice oraz WKŁ "Wilk" Głogów. Wszystko wyśmienicie smakowało.

Okręgowa Rada Łowiecka oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Legnicy serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością tegoroczne „Kolędowisko” oraz wszystkim zaangażowanym w jego organizację. Szczególne podziękowania dla kół łowieckich, które były reprezentowane przez poczty sztandarowe.

Darz Bór.

tekst Jacek Łyczko
fot. Jacek Łyczko, Janusz Serafinowicz


Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy jest zabronione.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013-2019.  All Rights Reserved. Kopiowanie i rozpowszechnianie jakiejkolwiek zawartości bez zezwolenia zabronione!
Webmaster J@cek