W dniu 16 września 2018r myśliwi z kilku kół okręgu Legnickiego i Leszczyńskiego spotkali się na Grodowieckim Wzgórzu w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei.

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą z pełną oprawą myśliwską w wykonaniu zespołu sygnalistów "Durlakowe Rogi" pod kierownictwem mgr Bogusława Rupa.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę posadzono dęba któremu nadano imię Eustachy i odsłonięto pamiątkową tablicę.

Po uroczystościach oficjalnych, myśliwi zaprosili wszystkich uczestników do degustacji potraw z dziczyzny, były burgery z jelenia, bigosy, gulasze, była także grochówka i "kaszotto".

W trakcie pikniku można było wysłuchać koncertów, występowały:

  • Zespół "Iskra" z Krzeczyna
  • Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Durlakowe Rogi"
  • Dziecięcy Zespół z Gogołowic - "Pastuszki"

Miłośnicy ptaków mogli przyglądać się pokazom pracy ptaków łowczych, które prezentowali Kamila i Radosław Milkowscy, zrzeszeni w Gnieździe Sokolników Polskiego Klubu Sokolników PZŁ. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom i uczestnikom za udział i zapraszamy za rok. Darz Bór.

 

tekst: Norbert Wende

fot. Jacek Łyczko, Janusz Serafinowicz


Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy jest zabronione.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013-2019.  All Rights Reserved. Kopiowanie i rozpowszechnianie jakiejkolwiek zawartości bez zezwolenia zabronione!
Webmaster J@cek